Krótkie wędzidełko

Krótkie wędziedełko

Wędzidełko jest to umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry łączący żołądź z napletkiem.  W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie. W przypadku występowania zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, które skutkują krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół co może powodować dyskomfort estetyczny.

Wskazania

  • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego
  • krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym

Przygotowanie do zabiegu

  • Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu po uprzedniej konsultacji urologicznej.
  • Wskazana jest depilacja.
  • Podczas kwalifikacji do zabiegu należy zgłosić ewentualne przyjmowanie jakichkolwiek leków, w szczególności zmieniających krzepliwość krwi oraz stwierdzone zaburzenia krzepnięcia i uczulenia na leki.

Przebieg zabiegu

W znieczuleniu miejscowym, po uprzednim odkażeniu miejsca operowanego lekarz rozcina wędzidełko za pomocą lasera CO2. Zastosowanie noża laserowego skraca czas trwania zabiegu oraz zmniejsza ryzyko krwawienia i konieczności zakładania szwów. Użycie techniki laserowej znacząco wpływa na przebieg rekonwalescencji oraz zapewnia mniejsze dolegliwości pozabiegowe. Całą procedura wraz ze znieczuleniem trwa około 20 minut. Zastosowanie znieczulenia w postaci maści ogranicza urazowość zbiegu oraz nieprzyjemne odczucia z nim związane. Czasem może jednak zajść konieczność założenia pojedynczych, rozpuszczalnych, miękkich szwów.

Pierwsze dni po zabiegu / zalecenia

W pierwszych kilku dniach po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsca operowanego dlatego zalecane jest stosowanie jałowych opatrunków wkładanych do obcisłej bielizny. Okolica operowana może być zaczerwieniona, zasiniona, obrzęknięta. Przez ok. 2 tygodnie (czasem dłużej, zależnie od indywidualnych czynników) należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego.