Powiększanie penisa

Efekty po zabiegu powiększania penisa

Metoda powiększania prącia w oparciu o własny tłuszcz stanowi doskonałą alternatywę dla metod operacyjnych oraz wykorzystujących wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Pozwala ona na uzyskanie powiększenia obwodu penisa o 3-4 cm oraz jego długości o około 1 cm. Istotne znaczenie ma fakt, że podczas współżycia oraz dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego największe znaczenie ma właśnie grubość członka, a nie jego długość. Zastosowanie własnych komórek tłuszczowych powoduje dłuższe utrzymanie się efektu zabiegu, który jest widoczny nawet przez 2 lata. Najważniejszym atutem lipotransferu jest to, że wraz z komórkami tłuszczowymi przenosimy komórki macierzyste. Skutkuje to tym, że część komórek tłuszczowych pozostaje pod skórą prącia na zawsze. Dzięki temu po drugim zabiegu właściwie nie ma konieczności wykonywania kolejnych, a mimo to efekt pozostaje zadowalający. Ponadto zastosowanie autologicznego materiału eliminuje ryzyko reakcji alergicznej, które choć jest niskie to zawsze istnieje przy podawaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. No i wreszcie to co jest chyba najważniejsze efekt końcowy. Zastosowanie własnego tłuszczu, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, powoduje, że członek mimo powiększenia nie traci swojego naturalnego wyglądu (tłuszcz układa się pod skórą bardzo równomiernie) i pozostaje niezmieniony w dotyku (kwas hialuronowy może powodować powstanie wyczuwalnych grudek). Dodatkowym efektem jest zmniejszenie ilości tłuszczu w miejscu, z którego jest on pobierany, taka miejscowa liposukcja w gratisie.

Wskazania

  • brak zadowolenia z wyglądu prącia
  • odczuwalnie mały obwód prącia
  • brak satysfakcji seksualnej
  • brak pewności siebie związany z wielkością członka
  • chęć poprawy wyglądu krocza

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną podczas, której lekarz wykonujący zabieg – dr Mateusz Kamiński dokładnie wyjaśni przebieg procedury oraz spodziewane i możliwe do uzyskania efekty. Przed zabiegiem konieczna jest depilacja, zapewnia ona możliwość odpowiedniego zdezynfekowania okolicy zabiegowej. 

Powiększanie penisa – przebieg zabiegu

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem – lipotransfer trwa około 90-120 minut. W pierwszej fazie zabiegu pobierany jest tłuszcz np. z podbrzusza. Aby proces ten nie był bolesny tkanka tłuszczowa nasączana jest specjalnym roztworem znieczulającym. Następnie przy użyciu dedykowanych kaniul marki Tulip® lekarz aspiruje tłuszcz do przygotowanej strzykawki z wytworzonym podciśnieniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi zabiegowych i wartości podciśnienie komórki tłuszczowe (adipocyty) ulegają jak najmniejszym uszkodzeniom co znacząco wydłuża ich żywotność w nowym miejscu. Następnie dokonywana jest preparatyka tłuszczu i jego  łączenie z osoczem bogatopłytkowym (PRP). Zastosowanie PRP poprawia przeżywalność komórek tłuszczowych w miejscu przeszczepu, dlatego warto skorzystać z tej wersji zabiegu. Z aktywowanych płytek krwi, których stężenie w osoczu bogatopłytkowym wynosi minimum 1 000 000/μl, uwalniany jest m. in. czynnik wzrostu naczyń krwionośnych, który pośrednio poprawia odżywienie adipocytów. Tak przygotowany preparat tłuszczowy podawany jest pod skórę penisa dopasowaną do zabiegu bardzo cienką kaniulą marki Tulip®. Prącie przed zabiegiem jest znieczulone tak więc podawanie tłuszczu jest praktycznie bezbolesne. Cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Po zabiegu pacjent przez minimum godzinę pacjent pozostaje pod obserwacją.

Pierwsze dni po zabiegu / zalecenia

Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa 2 do 3 tygodni. W tym czasie nie wolno się masturbować ani współżyć. Zakazany jest również wysiłek fizyczny co związane jest głównie z samym pobraniem tłuszczu. Dokładne zalecenia pacjent otrzymuje w wersji drukowanej od lekarza przeprowadzającego zabieg. Wszystkie wątpliwości co do postępowanie po zabiegu są omawiane od razu po zabiegu, aby zapewnić pełen komfort naszym pacjentom.

Cennik

Cena zabiegu zależy do objętości przeniesionego tłuszczu. Przy podaniu 30 ml tłuszczu wynosi 3500 zł, przy większej objętości 4500 zł.
Powyższe ceny obejmują wizytę kwalifikacyjną (jej wartość jest odliczana od ceny zabiegu), zabieg, pakiet materiałów opatrunkowych oraz wizytę kontrolną.
Istnieje możliwość dokupienia poprawy efektu zabiegu w cenie 500 zł. Ma to zastosowanie kiedy w ciągu 6 miesięcy od zabiegu dojdzie do utraty ponad 50% objętości podanego tłuszczu. W takim wypadku przy wykupionej poprawie efektu zabieg uzupełniający wykonujemy gratis!!! Bez wykupionej uprzednio poprawy efektu zabieg uzupełniający wykonany w ciągu 6 miesięcy od pierwszego zabiegu to koszt 2000 zł.